Web Sitesi Neden Güncellenir?

Web Site Güncellemek ve Tasarım Değiştirmek
Web site güncellemek zaman zaman değişen Google algoritması ve kullanıcı ihtiyaçlarına ek olarak teknolojik uyumluluğun getirdiği mecburiyetler arasında yer almaktadır. Web site güncellemek aynı zamanda da site geliştirmek anlamı taşıdığı için dikkatle ele alınması gerekilen bir konuya dönüşmektedir. Hali hazırda kullanıcıların alıştığı ve kullandığı web sitelerinde güncelleme ve geliştirmeler yapmak son derece dikkatle gerçekleştirilmesi gereken operasyonlardan olmalıdır. Çünkü kullanıcıların alışkanlıklarını bozan ve sitenin kullanımını zorlaştıran hamleler güncellenen web sitesinden kullanıcının hemen çıkmasına sebep olabilmektedir.

Web Sitesinde Kullanıcıya Olumsuz Yansıyan Önemli Güncellemeler Nelerdir?

→ Çok ürünlü web sitesinde kullanıcıların istediği ürünü hemen bulmasını sağlayan ürün filtreleme özellikleri ve seçeneklerinin değişmesi.
→ Web sitesi arama (search) bölümündeki ürün/hizmet kategorilerinde yapılan değişiklikler.
→ Web sitesinde daha önceden oluşturulmuş ve kullanıcının ziyaret ettiği bir sayfanın URL’sinin güncellenmesi, kaldırılması ve 301 kalıcı ya da 302 geçici URL yönlendirme işleminin yapılmaması.

ürünler-web-sitesi-tasarim-birnc

Site güncelleştirmek ya da site geliştirmek hiç şüphesiz profesyonel bilgi ve beceriye ek olarak tecrübe gerektiren bir çalışma alanıdır. Bu nedenle işinde uzman web tasarım ve yazılımcıların müdahale etmeleri web siteniz için son derece faydalı olacaktır. Web sitesinin güncellenmesine yönelik kullanıcı dostu kriterlere dikkat edilmesi, kullanıcının site tasarımında karşılaştığı zorlukların önceden tasavvur edilmesi gerekliliği profesyonel web sitesi hizmeti almanın önemini ortaya koymaktadır.

Web Sitenizi Güncellemek ve Tasarım Değiştirmek Neden Önemlidir?

Web sitelerin güncellemeye mecbur bırakan pek çok önemli detay bulunmaktadır. Güncellemelere neden olan asıl etkenlere göz attığımızda;

• Mevcut web sitesine yeni ve daha farklı sayfalar ekleme arzusunun önemli bir yer kapladığı görülmektedir. Bu hem tasarımsal endişelerden hem de artan hizmet potansiyelinden kaynaklı olarak ortaya çıkabilmektedir.
• Şablon üzerinde yapılmak istenilen değişiklikler de yine tasarım değişikliğine neden olan konular arasında yer almaktadır. Uzun süre aynı şablonu kullanan siteler zaman içinde kullanıcılarını kaybetmektedir.
• Fonksiyonlar ve iyileştirmeler web siteleri için olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bu nedenle mevcut içeriklerin korunarak yeni bir görünüşe geçmek herkes için ilk akla gelen tasarım değişiklikleri koşullarındandır.
• Google, Yandex, Bing, Yahoo ve benzeri önemli arama motorlarında çok daha önde yer almak isteyen kullanıcıların ilgili arama motorlarının siteler için oluşturduğu kullanıcı dostu teknolojik gelişmeleri site sahiplerine iletmesi ve bunu arama motorlarında konum ve sıralama elde etme kriteri olarak sunması web site sahiplerinin sitelerinde değişiklikler yapmasını mecbur kılmaktadır.

anasayfa-obalilar-web-tasarım

Web Sitesi Güncellemeleri Neden ve Hangi Sitelerde Yapılmalıdır?

Kullanıcıların en çok merak ettiği konuların başında gelen benim web sitem ► SEO Hizmeti için uygun mu sorusuna web tasarım ve SEO uzmanları tarafından verilen hayır yanıtı web sitelerin güncellenmesine sebep olan en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Güncellenmeye ihtiyacı olan web siteleri hangileridir?

▬ Arama motoru optimizasyonu (SEO) için ayarları yapılmayan web sitatik siteler.
▬ Tasarımı özgün olmayan ve yazılım versiyonu eski web siteleri.
▬ Kullanıcının sitedeki hareket tarzlarını önemsemeyen siteler.
▬ Mobil uyumlu (responsive) olmayan web siteleri.
▬ Google ve diğer önemli arama motorlarının kalite yönergelerini karşılamayan web siteleri.

Profesyonel, müşteri odaklı butik hizmet anlayışıyla sektörünüzü ve hedef kitlenizin hareket tarzlarını kusursuzca araştırıp web sitesi projeleri gerçekleştiren birNC ile ► https://www.birnc.com.tr/iletisim/ linkini ziyaret ederek iletişime geçebilir ve web sitenizi modern yeni nesil trendlerde kusursuzca yaptırabilirsiniz. Tabi hedefleriniz büyükse.

“Web Sitesi Neden Güncellenir?” konulu birNC hazırladığı bu yazıda gördüğünüz hataları info@birnc.com.tr mail adresine ileterek okuyuculara kusursuz bir yazı sunulmasına destek olmuş olursunuz. Okuduğunuz için çok teşekkür ederiz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s